| Akcija "Trening varne vožnje s kolesi z motorjem in program "Kolesarčki" |  |
 | | 31.5.2010 |  |

V soboto 29.maja 2010, smo med 10.00 in 14.00 uro, na parkirišču pri Osnovni šoli Žirovnica izvedli preventivno akcijo "Trening varne vožnje s kolesi z motorjem" in program "Kolesarčki".
Da smo akcijo lahko izvedli, ima največje zasluge vreme, ki nas je kljub slabi napovedi uslišalo in počakalo z dežjem ravno do 14. ure. Akcija je bila namenjena predvsem voznikom enoslednih vozil (kolesa z motorji, skuterji, motorna kolesa), dodatne aktivnosti, ki so potekale hkrati, pa so bile namenjene tudi ostalim udeležencem v prometu. Pripravljena sta bila dva poligona. Nekaj voznikov koles z motorjem, si je upalo preizkusiti svoje znanje na pripravljenem poligonu za motoriste, ki so pod budnim očesim inštruktorja Simona iz Avto šole B&B, naredili prve korake v svet varne vožnje, drugi pa so jih le obnovili.

Za najmlajše pa smo pripravili program "Kolesarčki", ki je namenjen prometni vzgoji za najmlajše. Namen programa je bil, da se otroke preko igre in na neprisiljen način pouči, kako se vesti v prometnem okolju. Postavljeni so bili v vlogo voznika in doživeli dogotek, kot jih opaža in zaznava voznik v pravem prometu. Povabili smo otroke iz vrtca ter 1. in 2. razreda. Odziv je bil pohvalen. Veliko staršev je pripeljalo svoje otroke, ki so bili nad vožnjo zelo navdušeni. Če so naredili kakšen prekršek, so bili opozorjeni s strani mentorjev Nine in Bena.
Za veliko atrakcijo je poskrbel policijski inštruktor Tomaž Hafnar iz Postaje prometne policije Kranj, ki je s svojimi akrobacijami navduševal gledalce. S svojim oldtimerjem pa se je preizkusila tudi vzgojiteljica Mija Debevc.
V času akcije sta policist Zoran Plejo iz Policijske postaje Jesenice in redar Matjaž Kučina predstavila svojo opremo, vozilo in kolo, Avtošola B&B in AMD Žirovnica pa svojo dejavnost. Udeleženci so si lahko ogledali tudi opremljenost gasilskega tovornjaka, ki ga je razstavil PGD Zabreznica. Kot zanimivost je Nejka Dolar v imenu podjetja Medium d.o.o. predstavila električno kolo, ki omogoča kolesarjenje s pomočjo elektromotorja ali samo na pedala.
Pri pripravi in izvedbi preventivne akcije so sodelovali:
- SPV občine Žirovnica: g. Marko Koblar, g. Rok Vovčak (AMD Žirovnica), ga. Nejka Dolar in ga. Urška Janežič
- Medobčinski inšpektorat in redarstvo: g. Matjaž Kučina
- Policijska Postaja Jesenice: g. Zoran Plejo
- Postaja prometne Policije Kranj: g. Tomaž Hafnar
- Avto šola B&B: g. Simon
- Zavarovalnica Triglav: g. Ervin Pogačnik
- Jeko-in, d.o.o. in PGD Zabreznica
-
Občina Žirovnica: Helena Čadež
Občina Žirovnica se za izvedbo akcije zahvaljuje članom Sveta za preventivo in vzgojo v cestnem prometu, Policijski postaji Jesenice, Postaji prometne policije iz Kranja, AMD Žirovnica, Avtošoli B&B, Zavarovalnici Triglav, Osnovni šoli Žirovnica, PGD Zabreznica in mentorjema Nini in Benu - Kolesarčki.
Utrinek akcije v sliki:
Darko, Tomaž in gasilec Pavel
Občinski redar Matjaž Kučina in vodja policijskega okolica Zoran Plejo
Električno kolo in kolo občinskega redarstva:
Program "Kolesarčki":
Trening varne vožnje za kolesa z motorjem:
Akrobacije policista Tomaža Hafnerja
Redarska oprema:
Policijska oprema:
Gasilska oprema PGD Zabreznica:
Vzgojiteljica Mija Debevc:
V soboto pa se je delalo tudi na gradbišču:
in Helena ČADEŽ
|